Wij popelen om deze 34 herfstklassiekers weer op tafel te zetten
Herfst in het groentekraam!
Eindelijk! Het seizoen van verse pompoen, appeltjes en boschampignons breekt weer aan. Wij kunnen niet wachten om deze 34 herfstklassiekers op tafel te zetten. Naar welk gerecht kijk jij het meeste uit?
Tomaten, courgettes en aubergines zijn natuurlijk heerlijk. Toch hebben we de herfstklassiekers best wel gemist. Zomergroenten maken nu plaats voor bloemkool en broccoli, prei en pompoen. Wij kijken alvast uit naar gerechten met rode kool, bospaddenstoelen, raapjes of witloof. Dit is bovendien het topseizoen voor vergeten groenten. Maar vergeet ook het fruit niet. Appels zijn in de herfst op hun best. Niets beters na een lange herfstwandeling dan een lekker pompoensoepje of een stukje appeltaart, toch?
Je vindt vandaag het hele jaar door alle soorten groenten en fruit. Toch is het beter om seizoensgebonden en lokaal te kopen. Niet alleen krimpt je ecologische voetafdruk, verse lokale groenten bevatten ook veel meer voedingsstoffen. Veel herfstklassiekers zijn bovendien een bron van vitamine D. Broodnodig om de donkere dagen door te komen.
Vanaf de herfst zijn deze groenten op hun best
- Pompoen: onder meer de flespompoen is nu op haar hoogtepunt
- Schorseneren: op hun lekkerst in het najaar
- Venkel
- Paddenstoelen: champignons, oesterzwammen, eekhoorntjesbrood, morieljes, cantharellen, shiitake…
- Koolraap
- Spruiten
- Andijvie: krulandijvie is al vanaf april beschikbaar, maar nu piekt de gewone soort.
- Witte en rode kool: kolen zijn het hele jaar beschikbaar maar zijn traditioneel een herfstklassieker
- Witloof: onze nationale trots
- Rapen
- Selder
- Pastinaak: een ‘vergeten groente’
- Aardpeer: die andere vergeten groente
- Chinese kool
- Prei
- Wortelen
Aardpeer, knolselder, pastinaak of boerenkool? Wij popelen om deze herfstklassiekers straks weer klaar te maken. We delen dan ook graag onze 34 favoriete recepten.
Lees ook …
- Zo maak je zelf gedroogde paddenstoelen
- Witloof: onze Belgische trots
- Herfsttopper: knapperige appelchips met kaneel
- Wat een smaakbom, die bloemkool!
- De venkel is er weer