Is wijn met een schroefdop minder goed dan wijn met een kurk?
Glashelder!
Lekker eten, daar hoort ook iets lekkers om te drinken bij. Drankenexpert Marlies Beckers beantwoordt nuchter alle vragen over de meest uiteenlopende dranken. Deze keer: is wijn met een schroefdop minder goed dan wijn met een kurk?
Lekker eten, daar hoort ook iets lekkers om te drinken bij. Drankenexpert Marlies Beckers beantwoordt nuchter alle vragen over de meest uiteenlopende dranken. Deze keer: is wijn met een schroefdop minder goed dan wijn met een kurk?
Er zijn zo van die vragen die ons overvallen bij een lekker wijntje op een terras, soms zelfs nog voor we iets besteld hebben. Is wijn met een schroefdop minder goed dan wijn met een kurk, bijvoorbeeld? We legden deze prangende vraag voor aan drankenexpert Marlies Beckers.
Is een wijnfles met kurk beter dan met een schroefdop?
Drankenexpert Marlies Beckers is stellig: 'Nee, wijn met een kurk hoeft niet per se beter te zijn dan een fles die met een schroefdop wordt afgesloten. Het verschil zit 'm niet in de kwaliteit van de wijn, maar in de manier waarop de fles wordt afgesloten en wat de wijn nodig heeft.
- Een kurk laat een heel kleine hoeveelheid zuurstof door. Daardoor kunnen wijnen in een fles met kurk nog rijpen. Dat betekent dat ze geleidelijk evolueren en complexere aroma's ontwikkelen.
- In kurk schuilt echter ook een risico. De kurk kan immers besmet zijn met TCA, een chemische verbinding die “kurksmaak” veroorzaakt in wijn. Dat geeft een muffe geur die de wijn onaangenaam maakt.
- Een schroefdop sluit de fles vrijwel luchtdicht af. Daardoor blijft de wijn frisser en stabieler, zonder risico op kurkfout. Vooral bij jonge, aromatische wijnen is dat een voordeel.
- Uiteraard heeft een kurk ook een sentimentele waarde. Een kurken stop oogt authentiek. Bovendien brengt het openingsritueel bij het ontkurken een bepaald prestige en een leuke sound met zich mee.'
Volg ons op Facebook, Instagram, Pinterest, YouTube en schrijf je in op onze nieuwsbrief om op de hoogte te blijven van alle nieuwtjes!