Lasagne met courgette, spinazie en oude kaas
bereiding
-
1
Verwarm de oven voor op 180°C. Spoel de courgettes en snij er met een dunschiller lange plakken van. Spoel en droog de spinazie. Pel en pers de knoflook. Roer 4 eetlepels olijfolie onder de knoflook en kruid de olie met peper en zout.
-
2
Bewaar een handvol verse spinazie voor de afwerking en laat de rest van de spinazie in kokend water slinken. Giet de spinazie af, laat ze even afkoelen in een zeefje en duw er dan zoveel mogelijk vocht uit.
-
3
Schep een bodem van de passata in een ovenschaal en leg er een laag lasagnevellen op. Beleg met een laag courgetteplakken en bestrijk ze met de knoflookolie. Verdeel er een laag spinazie over en kruid die met peper en zout. Bestrooi met wat kaas en herhaal. Eindig met een laagje passata en geraspte kaas. Bak de lasagne 25 minuten in de oven tot de kaas mooi goudbruin is. Werk de lasagne af met de apart gehouden spinazieblaadjes en serveer.