Aardappelsalade met venkel, zachtgekookt ei en augurkdressing
bereiding
-
1
Boen de krieltjes schoon en kook ze gaar in lichtgezouten water. Giet ze af, laat ze goed uitdampen, halveer ze en laat ze afkoelen. Maak de venkel en de appelen schoon en snij ze met een mandoline in flinterdunne plakjes. Besprenkel ze met citroensap om verkleuren te voorkomen.
-
2
Maak de dressing. Snipper de dille en de lente-ui fijn en snij de augurken in kleine blokjes. Maak een dressing van de gesnipperde dille, de lente-ui, de mayonaise, de yoghurt en de augurkblokjes. Voeg ook een beetje van het augurkensap toe en kruid de dressing met peper en zout.
-
3
Kook de eieren 6 minuten in kokend water. Giet ze af, laat ze schrikken onder koud water en pel ze voorzichtig.
-
4
Maak een salade van de aardappelen, de venkel en de appel, lepel er de dressing bij en werk ze af met de zachtgekookte eitjes en extra gesnipperde dille.