Gebakken aardappelschijfjes met aioli en knoflookscampi’s
bereiding
-
1
Pel de scampi’s, laat het staartje eraan en maak ze schoon. Zet daarna terug in de koelkast.
-
2
Maak de aioli. Pel en pers de knoflook. Meng de mayonaise met de knoflook, het citroensap en de olijfolie en breng de saus op smaak met peper en zout.
-
3
Schil de aardappelen en snij ze in dunne plakken. Blancheer de plakjes 3 minuten in gezouten water en laat ze goed uitlekken. Verhit de olijfolie en bak de aardappelen in de olie krokant aan beide kanten. Laat de plak-jes uitlekken op keukenpapier. Verwijder eventuele bakresten van de aardappelen uit de pan, maar laat ze op het vuur staan.
-
4
Pel de knoflook en snij hem in fijne plakjes. Bak ze in de pan op een niet te hoog vuur. Voeg de scampi’s toe en bak ze in 2 à 3 minuten goudbruin. Breng ze op smaak met peper, grof zeezout, het gerookt paprikapoeder en de peterselie.
-
5
Leg de aardappelplakjes op borden, lepel er de aioli over en leg hierop de gebakken scampi’s met de knoflook. Werk af met extra gesnipperde peterselie.