Yoghurtcake met sinaasappel, gember en rozemarijn
bereiding
-
1
Verwarm de oven voor op 180°C. Bekleed een bakvorm van 20 x 20 cm met bakpapier.
-
2
Meng de bloem, het bakpoeder en het zout in een kom. Klop in een andere kom de eieren luchtig met de honing. Voeg de yoghurt, de gember, het oranje-bloesemwater en de gesmolten boter toe. Roer er dan de droge ingrediënten door en meng tot een soepel beslag. Rasp de schil van 1 sinaasappel en roer die door het beslag. Stort het beslag in de bakvorm.
-
3
Pel de beide sinaasappelen en snij ze in plakjes van 1 cm dik. Leg de sinaasappelplakjes op het beslag. Strooi er de lichtbruine suiker over en leg hierop nog wat vlokjes boter.
-
4
Bak de cake 40 à 50 minuten in de oven, of tot een metalen prikker er schoon uitkomt. Laat de cake afkoelen en ontvorm hem dan.
-
5
Maak de coulis. Warm het sinaas-appelsap op met het gemberpoeder, de suiker en het takje rozemarijn. Laat het mengsel inkoken tot siroopdikte. Verwijder de rozemarijn en lepel de coulis over de ontvormde cake. Werk de cake af met extra rozemarijn en serveer er de rest van de coulis bij.