Recept

Salade van gegrilde steenvruchten met tonijn

  • Duur:
  • Budget:
  • Moeilijkheid:

Een hippe versie van de klassieke perzik met tonijn!

Gegrilde steen-vruchten zijn dé ster van deze schotel. Kies hier dus in verhouding voor meer fruit dan tonijn. Door het te grillen wordt het steenfruit nog zoeter. Zorg er wel voor dat het fruit rijp en stevig is en op kamertemperatuur. Koud fruit uit de koelkast is minder geschikt om te grillen en zal minder snel karamelliseren.

bereiding
  1. 1

    Spoel en halveer de nectarines en abrikozen. Verwijder de pitten en snij het vruchtvlees in helften en partjes. Pel de rode ui en snipper hem fijn. Laat de tonijn uitlekken.

  2. 2

    Meng alle ingrediënten voor de marinade en bestrijk er de steenvruchten mee. Laat ze 10 minuten rusten.

  3. 3

    Maak een dressing van de balsamicoazijn, de mosterd, de honing en een scheutje olijfolie. Kruid hem met peper en zout.

  4. 4

    Gril de steenvruchten goudbruin in een grillpan. Laat ze afkoelen.

  5. 5

    Stel de schotel samen: verdeel de gegrilde nectarine- en abrikozenstukken over een schaal. Leg er de tonijn, de rode ui en de granaatappelpitten bij en werk de salade af met de verse kruiden. Geef er de dressing apart bij.

Deel dit recept

Hoe vond je het recept?

Salade van gegrilde steenvruchten met tonijn

Schrijf je in voor de lekkerste nieuwsbrief!