Kaaskroketten
Een recept van chef-kok Dominique Persoone en een suggestie voor een Bordeauxwijn door sommelier Andy De Brouwer.
ADVERTORIAL
Bekijk hier de opname van dit recept, klaargemaakt in de streek van Bordeaux.
Ingrediënten voor 4 personen
- 100 g ongezouten boter
- 120 g bloem
- 500 ml melk
- 1 el mosterd
- 1 snuifje nootmuskaat
- 1 blaadje gelatine
- 180 g kaas (geitenkaas, parmezaan…)
- 2 eierdooiers
- 80 ml room
- Peper en zout
Om te paneren
- 75 g bloem
- 4 eiwitten
- 150 g panko en paneermeel
Bereiding
- Smelt de boter in een grote pan. Roer er de bloem onder en laat zachtjes stoven zonder te kleuren. Giet er de melk bij en roer tot een smeuïge saus. Laat enkele minuten pruttelen. Breng de saus op smaak met de mosterd, nootmuskaat, peper en zout.
- Knijp de vooraf geweekte gelatine uit en laat samen met de kaas smelten in de saus. Kluts de eierdooiers met de room en roer onder de kaassaus.
- Laat even doorwarmen en giet de kaassaus dan in een kom bekleed met plasticfolie of bakpapier. Laat een nacht rusten in de koelkast.
- Haal de opgesteven kaassaus uit de koelkast en snij er kleine vierkantjes uit. Paneer deze blokjes per twee in de bloem, het eiwit en de panko met paneermeel.
- Verhit een frituurpan met olie tot 170°C. Frituur de kaaskroketten mooi goudbruin en serveer met gefrituurde kruiden en een citroen- of limoenpartje.
Aanbevolen wijnen
Château Vilatte * – Crémant de Bordeaux
Aan de pneumatische wijnpers waarin deze wijn zijn rijpingsproces begint, mogen alleen gezonde druiven toegevoegd worden opdat het sap zo min mogelijk oxydeert. Het druivensap, dat net zoals voor witte wijn een gisting ondergaat, levert de basis voor schuimwijn op. Een kleine hoeveelheid suiker en gist worden toegevoegd vooraleer er een tweede gisting op fles, ook ‘prise de mousse’ genoemd, gebeurt. Negen maanden later, en dus ongeveer 15 maanden na de oogst, wordt de wijn in de handel gebracht. De Crémant de Bordeaux Château Vilatte die nu verkrijgbaar is, is de millésime 2015.
Château Vilatte 2018 – Bordeaux Blanc
Intens lichtgele kleur. Fruitige neus met toetsen van lychee, kiwi en Granny Smith en aroma’s van rode bessen. Totaal geen hout. Fris in de mond met aangename florale zuren die voor frisheid zorgen en een toets van citruszeste die de spijsvertering bevordert.
Château Vilatte 2015 – Bordeaux Blanc
Citroengeel, met een subtiele neus van boomgaardfruit zoals appels en peren, ook duidelijk aanwezig in de mond. *
* Château Vilatte werd in 1973 aangekocht door het Belgische koppel Raoul en Miet Massart. Hun kinderen Stefaan en Hilde hebben vandaag de leiding over de zanderige en kiezelachtige kleigronden van de appellaties Bordeaux en Bordeaux Supérieur. Het domein, dat 15 ha biologische wijngaarden omvat, bevindt zich op 80 m hoogte en wordt gevoed door de milde zeelucht van de Golf van Biskaje. Château Vilatte produceert zowel rode, witte als rosé wijnen. In de oude houtschuur van het domein, met zijn uitzonderlijke akoestiek, worden concerten georganiseerd. Het domein herbergt een gîte voor vier personen in een 17de-eeuws gebouw en de voormalige woning van de wijnboeren werd gerestaureerd en ingericht als vakantiehuisje met ruimte voor 4 à 6 personen.