Hak de basilicum fijn.
Plet de knoflook met wat zout in een vijzel.
Voeg het basilicum bij de look en roer tot een mooie, gladde pasta.
Voeg geleidelijk de gemalen kaas en de olie bij en roer tot de saus een dikke crème wordt. Breng eventueel verder op smaak met peper.
Pesto wordt geserveerd bij hardgekookte eieren en allerlei bereidingen van deegwaren. Ook bij zeevruchtensoepjes is pesto zeer geschikt.
Naast gemalen kaas kunnen ook geroosterde en fijngestampte pijnboompitten worden toegevoegd. Klassieke varianten van deze Italiaanse pesto zijn de Franse 'tapenade' (op basis van olijven), de Provençaalse 'rouille' of de Spaanse 'romesco' (waarbij noten en tomaten worden gebruikt).
Verwante recepten
![]()
![]()

Wekelijks de leukste recepten en culinaire nieuwtjes, rechtstreeks in jouw mailbox? Dat kan! Schrijf je nu in op onze nieuwsbrief. Heb je al een profiel? Log in en pas je nieuwsbriefvoorkeuren aan!
Meld je aan om commentaar te plaatsen.