Visballetjes met aioli

Visballetjes met aioli
(3)

Dit aperitiefhapje valt zeker in de smaak

Tijd:Tussen 30 minuten en 1 uur
Expertise:Makkelijk
Kost:Iets duurder
Personen:  
Ingrediënten voor 4 personen
  • g kabeljauw ((of andere witte vis))
  • g heilbot, gerookte
  • g aardappelen, bloemig kokende
  • ui
  • cl sherry
  • zout
  • peper, uit de molen
  • nootmuskaat
  • eieren
  • paneermeel
  • stukjes citroengras
  • olie (om te frituren)
  • teentjes knoflook (fijn gehakt)
  • eidooier
  • ml olijfolie
  • el citroensap
  • tl water (warm)
  • zout
  • cayennepeper
Bereidingswijze
1
Voorbereiding:

Snij de heilbot in stukjes.

Pel en hak de ui.

Schil de aardappelen en kook ze gaar.

2

Pocheer de vis 15 minuten in water tegen de kook aan. Laat uitlekken en afkoelen. Prak hem fijn met een vork.

3

Maak ondertussen de aïoli: doe de eidooier met het water, het citroensap, de knoflook, zout en een snuifje cayennepeper in een mengbeker en mix. Schenk er dan stilaan olijfolie bij en mix tot een gladde mayonaise.

4

Giet de aardappelen af en pureer en vermeng ze met de kabeljauw, de heilbot, de ui en de sherry. Breng op smaak met peper, zout en nootmuskaat. Roer er een na een de eieren door.

5

Vorm er 20 balletjes van en haal ze door paneermeel. Prik ze per twee op het citroengras en frituur ze goudbruin in de hete olie.

Deel dit recept:

Verwante recepten

Er zijn nog geen reacties
 

Meld je aan om commentaar te plaatsen.

 
 

Picknick-quiches

Picknicken in thema? Quiches zijn ideaal!

Heerlijk ideeën

Libelle Shop


Meer producten

 

Schrijf je in op onze nieuwsbrief!

Wekelijks de leukste recepten en culinaire nieuwtjes, rechtstreeks in jouw mailbox? Dat kan! Schrijf je nu in op onze nieuwsbrief. Heb je al een profiel? Log in en pas je nieuwsbriefvoorkeuren aan!

Waar wacht je nog op?